maviş forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

maviş forum

maviyi seven forum maviş foruma hoşgeldiniz.

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Temel'den İnciler

2 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Admin

Temel'den İnciler Empty
MesajKonu: Temel'den İnciler   Temel'den İnciler Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:41 pm

TEMEL DUŞTA

Temel duş almaya girer, şampuanı saçlarına boşaltıp ovalamaya başlar. Sırtını keselemeye gelen annesi sorar :
- Oğlum kafanı ıslatmayacak mısın ?..
- Temel cevap verir : “ Yok anne bu şampuan kuru saçlar içinmiş...!! “
Admin

Temel'den İnciler Empty
MesajKonu: Geri: Temel'den İnciler   Temel'den İnciler Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:41 pm

TEMEL VE KUŞ
Temel şehre inmiş. Bakmış pencere kenarında bir papağan. İçinden: _Allah allah kuşa bak yav....demiş. Tabi bu arada papağan da Temel'in kendisine baktığını görüp: _Ne bakıyorsun hemşerim... demiş. Temel biraz şaşkınlık biraz da saflıkla: _Afedersun hemşerum. Ben seni kus sandiydum.
Admin

Temel'den İnciler Empty
MesajKonu: Geri: Temel'den İnciler   Temel'den İnciler Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:42 pm

FİRAR

Ufak bir suçtan hapse düşen Temel'in koğuş arkadaşı sık sık hastalanmakta haftada bir doktora gitmektedir.Adamın doktordan her gelişinde bir uzvu kesilmektedir.Bir gün bacağı,sonra kolu,eli...Son gelişinde Temel koğuş arkadaşının kulağına eğilir manalı bir gülüşle: -Uy!Hemşerim sanmaki anlamayrum,bağa öyle geliyoki galiba sen kısım kısım firar edeysun...
Admin

Temel'den İnciler Empty
MesajKonu: Geri: Temel'den İnciler   Temel'den İnciler Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:42 pm

İSTİKAMET

Temel trene binmiş, Kontrol gelmiş, biletinin İstanbul'a olduğunu, trenin Ankara'ya gittiğini söylemiş. Temel kendinden emin,
- Peçi maçinist yanlış istikamete cittiğini piliy mi, demiş.
Admin

Temel'den İnciler Empty

Temel savasta büyük çatismanin hemen ardindan gecenin sessizliginde bir sigara yakar.
Arkadasi bagirir,
-Ne yapiyorsun bu çok tehlikeli!..
Temel sakin,
-Merak etme içime çekmeyrum
Admin

Temel'den İnciler Empty

Dursun Temel'e sormus : Uşagum oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyebilursun?
Temel : 100 tane yerim valla...
Dursun : Hadi oradan yesen yesen 1 tane yersin geriye kalan 99 hamsiyi oruçsuz yersin... Bu espri Temel in acaip hoşuna gitmis.Yolda Cemal i görmüs ve hemen sormus:
Usagum oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyebilursun?
Cemal : 50 tane yerim ben...
Temel : Tüh be usagim 100 deseydun sana müthis bir espiri yapacaktum...
Admin

Temel'den İnciler Empty

Temel ile Dursun Amerika'da itfaiye teskilatina girerler, yangin ihbari alinir. Çok katli bir binada kreste yangin çikmistir. itfaiyeci merdiveni çalismaz.

Temel yukari çikar. Dursun asagida kalir. Temel asagida bekleyen Dursun'un kucagiina çocuklari atmaya baslar. Temel atar, Dursun tutar, kaldirima koyar.

Bir çocuk, iki çocuk, üç çocuk, derken besinci zenci çocukdur.. Temel birakir, Dursun yakalamak için kollarini açmaz. Çocuk paat yerde.

Tekrar at, tut kenara koy, tut at kenara koy. Temel yine zenci çocuk atar. Dursun yine tutmaz. Çocuk paat gene yerde..

Dursun yukari bagirir: "Yaniklari atarak vakit kaybetme.."
Admin

Temel'den İnciler Empty

Trafik memurları bir gün, trafik kontrolü yapıyorlarmış. karşıdan gelen temel ile fadime’yi gören komiser hemen arabayı durdurmuş. ikisini de emniyetkemeri takılmış görünce,

- ya beyefendi bu gün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz, bu yüzden size 500 milyon ödül veriyoruz der. "ama merak ettik bu parayla ne yapacaksınız. temel sevinçle

- "ne yapacağım hemen gidip kendime bir ehliyet alacağum der. komiser şaşkın şaşkın

- "ne ehliyetiniz yok mu der, fadime olayı toparlamak için, kusura bakmayın memur bey temel içince ne dediğini bilmez” der. komiser daha da şaşkınlıkla

- "ne bir de içkili misiniz diye haykırır. arkadan yaşlı adam öne atılır ve

- "ben demiş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalum başumuza bi iş gelir diye. komiser neye uğradığını şaşırmışken, bagajdan atlayan idruste koşa koşa gelerek

- "ne oldi geçtuk mi sınırı"der.
Admin

Temel'den İnciler Empty

Temel dere kenarinda oturuyormus. Oradan jeeple geçmekte olan bir adam
suyun derin olup olmadigini sormus. Temel
- Derin degildir geçebilirsin...
demis. Adamda Temel e güvenerek suya jeepiyle girmis. Jeep bir anda sulara
gömülmüs. Kan ter içinde sudan çikan adam Temel in yakasina yapisarak
- Hani derin degildi ulan.
diyerek Temel i tartaklamaya baslamis. Temel de
- Abi vallahi benim suçum yok. Demin bir ördek geçiyordu su beline geliyordu...
Admin

Temel'den İnciler Empty
MesajKonu: Geri: Temel'den İnciler   Temel'den İnciler Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:43 pm

Almanya daki Dursun Temel den hem kendini hem de köyü hatirlatacak bir
hatira fotografi ister. Temel de Dursun un çok sevdigi iki ineginin arasinda bir
fotografini çektirerek Dursun a gönderir. Dursun mektubu aldiginda fotografin
arkasindasu yaziyi okur : "Ortadaki benim!"...
Admin

Temel'den İnciler Empty
MesajKonu: Geri: Temel'den İnciler   Temel'den İnciler Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:43 pm

Temel bir gün kamyonla yokuş aşağı iniyormuş. Aniden kamyonun freni patlar ve Temel ne yapacağını şaşırır. Sağa bakar bir pazar yeri sola bakar küçük bir kız çocuğu. Temel aklından der ki “kamyonu pazar yerine süreceğime şu küçük kız çocuğuna doğru süreyim”. Olanlar olur Temel hastanede... Gazeteciler röportaj yapmak için gelirler. Temel Bey “43 kişinin ölümünden sorumlusunuz ne düşünüyorsunuz olay nasıl oldu?” diye sorarlar. Temel de “her şey kız çocuğunun pazara koşmasıyla başladı” der
Admin

Temel'den İnciler Empty

Birgün hasteneye teftişe gelirler başhekim hastane memuruna sorar:
_Morgda kaç ölü var
_3 ölü var efendim der cevap olarak memur.
Başhekim 3ününde gülerek öldüğünü görünce şaşırır ve teker teker sorar:
_Bu adam neden gülerek öldü.Memur:
_Efendim bu dünyanın en güzel kadınıyla birgece yemeğine çıkma şansını yakalamıştır heyecandan dayanamayıp ölmüştür.
_Peki 2. neden gülerek ölmüş der,başhekim.Memur:
_Bu ihsan bey.Dünyanın en fazla parasını milli piyangoda kazandığı için sevinçten ölmüştür.
_Peki bu niye hem kara hem gülüyor der başhekim.Memur:
_Efendim bu Temeldir.Kendisini şimşek çarpmış o da fotoğrafının çekildiğini zannetmiş ve gülerek ölmüştür
Admin

Temel'den İnciler Empty

Temel'le bir adam parkta oturuyormuş. Temel de sigara içiyormuş. Adam dumandan rahatsız olmuş. Dönmüş Temel'e ve sormuş.
- Kaç yıldır sigara içiyorsun?
Temel cevap vermiş;
- 30 yıl?
Adam başlamış nasihata:
- Bak 30 yılda sigaraya verdiğin parayı biriktirsen şu karşıdaki lüks villa ve önünde duran son model araba senin olabilirdi.
Temel dönmüş ve sormuş:
- Sen sigara içiy musun?
Adam cevaplamış:
- Ben hiç sigara içmedim.
Temel tekrar sormuş:
- Peçi şu villa ve lüks araba senin mu?
- Hayır !
Temel eklemiş:
- Fazla konuşma o zaman? onlar penum...
Admin

Temel'den İnciler Empty

Temel'in babası vefat eder...
Cenazeye gelen bir aile dostu temel'e sorar:
-nasıl oldu?
-30.kattan aşağıya düştü...
-vah vah desene çok feci ölmüş...
-yok yok öyle ölmedi... Tam yere düşecekken manavın tentesine çarpıp tekrar yükseldi...
-vah vaah! Daha şiddetli çakıldı o zaman.
-yok! Karşıdaki kasabın tenteden zıpladı bu sefer karşı binanın çatısına...
-demek çatıya çarpıp öldü.
-yok ya! Çatıdan yuvarlanıp elektrik tellerine gitti...
-deme ya! Çarpıldı o zaman...
-yok canım teller yaylandı babamı 200 metre yukarıya fırlattı.
-200 metreden yere çakıldı öyle mi? Yazık...
-yok ya yine en baştaki bakkalın tenteye...
-orda mı öldü?
-yooo... Ordanda yine kasaba...

En sonunda bunalan adam Temel'e bağırarak sordu: ulan nasıl öldü bu adam?
Temel: 'baktık durmuyo... Vurduk
Admin

Temel'den İnciler Empty

Temel ile Dursun Rize de iki katlı bina yaparlar. Birinci katı tamamladıktan sonra evleri olmadığı için orada kalmaya karar verirler.
Yaz mevsimi olduğundan yattıkları yere sivri sinekler dolar. Bunlar da sineklerin kendilerini sokmaması için yorganı başlarına kaptırlar. Günlerden bir gün yine yatma zamanı gelince odaya ateş böcekleri girer. Bunlar herzamanki gibi başları yorganın içine gömülü şekilde yatarlarken Temel bir ara başını dışarı çıkarıp ateş böceklerini görünce tekrar aceleyle yorganın içine gömülür. Dursun'u dürter ve ona :
-Ula, ula Dursun! Sivrisinekler ellerinde fenerle bizi ariler, der.
Admin

Temel'den İnciler Empty
MesajKonu: Geri: Temel'den İnciler   Temel'den İnciler Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:44 pm

Yargıç otomobil çalmak suçundan sanık olarak karşısına getirilen Temel'esordu:
- Otomobil çalmışsın bunu neden yaptın söyler misin?
- Sahibi yok sanmiştum...
- Peki sahibi olmadığı kanısına nereden vardın?
- Mezarluğun önine parketmiştu da...
Admin

Temel'den İnciler Empty
MesajKonu: Geri: Temel'den İnciler   Temel'den İnciler Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:44 pm

Temel,ingiliz ve fransız idam edileceklermiş.
İlk önce ingilize sormuşlar:
_Asılmak mı,yanmak mı yoksa giotine vurulmak mı istersin?İngiliz:
_Yanarak ve asılarak çok canım yanar;giotine vurun beni demiş.Giotinin keskin demiri tam boynuna düşerken ortada durmuş.Cellad:
_Şanslı çıktın hadi git demiş.
Sıra fransızdaymış.O da acı çekmemek için giotini seçmiş.Keskin demir tam boynuna düşerken ortada durmuş.Cellad:
_Hadi sende şanslı çıktın sende git demiş.
Ve sonunda sıra Temele gelmiş.Sormuşlar Temel'e nasıl ölmek istersin diye.
_Temel yanarak çok acı çekerim,giotininiz de zaten bozuk; asın beni cellad bey demiş.
Admin

Temel'den İnciler Empty

Temel'in eski bir BMC kamyonu vardır.
Yolda giderken kırmızı ışık yanar ve frene basar.
Kamyon durmaz önünde giden son model BMW ye çarpar.
Temel hemen atlar şöföre yalvarır:
- Aman abi affet sen zengin adamsın seni etkilemez ama ben ömür boyu çalışsam ödeyemem.
Adam temele acır ve affeder.
Yollarına devam ederler. İleride yine kırmızı ışık yanar.
Temel kamyonu yine durduramaz BMW yi hurdaya çevirir.
Yine atlayıp yalvarmaya başlar
- Aman abi benim çocuklarım var affet. Zaten arabana carpmıştım hasar biraz daha büyüdü sadece.
Adam:
- Tamam gözüme görünme, bas git. der. Yollarına devam ederler. Yine kırmızı ışık yanar.
Temel BMW ye yine gömer. Bu sefer kafasını camdan çıkarıp bağırır
- Benim abi devam et...
Admin

Temel'den İnciler Empty

Temel oğluna sormuş !
-Dün okulda ne yaptınız?
-Dinamit yaptık baba.
-Bugün ne yapacaksınız?
-Okulu yapıcaz baba
Admin

Temel'den İnciler Empty

Temel birgün balığa tutmaya çıkmış.Tam denizin ortasında kayık ters dönmüş, dolayısıyla Temel suyadüşmüş ve yüzerek bir adaya varmış.Yıllarca adada tek başına yaşamış.Üç dört yıl sonra yine aynı yerde bir kadın denize düşmüş ve aynı adaya gelmiş.Temeli saç sakal birbirine karışmış vaziyette görmüş ve ona şöyledemiş:
-"Yıllardır aradığına şimdi kavuşacaksın.."
Temel :
-"Ula haçan yoksa misir ekmeği mu cetirdun?"
Admin

Temel'den İnciler Empty

Bir gün Temel ve arkadaşı Dursun birlikte sinemada film seyrediyorlarmış. Filmin en heyecanlı sahnesinde bir at, üzerinde adam olduğu halde hızla uçuruma doğru gidiyormuş. Tam bu sırada Dursun :
- Temel bence uçurumdan aşağuya uçacaklar, demiş. Temel :
- Pence tüşmüyecekler, demiş. İki arkadaş iddiaya girmişler. Sonuçta uçurumdan aşağıya uçmuşlar ve Dursun iddiayı kazanmış. Dursun :
- Temel pen hile yaptum, pen bu filmi daha önceden seyrettum, demiş. Temel hemen atlamış :
- Haçen pende seyrettum da adamın aynu hatayu yapacağunu zannetmiydum, demiş...
Admin

Temel'den İnciler Empty
MesajKonu: Geri: Temel'den İnciler   Temel'den İnciler Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:45 pm

Temel otobüste cep telefonuyla konusuyormus,yolcular uyarmis:
-Otobüste cep telefonuyla konusmak yasaktir!Temel telefonun öbür ucundaki arkadasini uyarir:
-Ula Cemal,otobüsün içinde konusmam yasakmis,sen konus ben tinleyeyum!
Admin

Temel'den İnciler Empty
MesajKonu: Geri: Temel'den İnciler   Temel'den İnciler Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:45 pm

Demir yolu kamulaştırmasında arazisini vermeyen Temel'e :
-Rayları evinizin içinden geçireceğiz, demişler.
Temel : -Her celen trene kapuyu açacağumu sanaysanuz, yanılaysunuz.
Admin

Temel'den İnciler Empty

Temel pilot olmuş, ilk seferi Trabzon-Ankara arası.
Yolda önemli bir arıza olmuş. Temel hemen kule ile irtibata geçmiş.
-May day..may day.. Acil turum. Acil iniş izni isteyrum.
Kuleden cevap gelmiş. -Sesinizi duyduk, yerini bildir.
Temel : -Ha uçagun en önünde oturayrum.
Admin

Temel'den İnciler Empty

Fadime kumar oynuyormuş. Temel de arada sırada gidip soruyormuş:
- Nasıl gidiyor kanaryam?
- Kaybediyorum.
Bir müddet sonra yine:
- Nasıl gidiyor güvercinim?
- Kaybediyorum.
Bu konuşma bülbülüm, serçem diye devam edince Cemal sormuş:
- Neden karına hep kuş isimleri ile hitap ediyorsun?
- Bu kadar kişinin içinde kuş beyinli diyemem ya! diye fısıldamış Temel...

Temel'den İnciler
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki