maviş forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

maviş forum

maviyi seven forum maviş foruma hoşgeldiniz.

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Fıkralar....

2 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6
YazarMesaj
arda

Fıkralar.... - Sayfa 6 Empty
MesajKonu: Geri: Fıkralar....   Fıkralar.... - Sayfa 6 Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:08 pm

Devlete ait sıkça ziyaret edilen bir hayvanat bahçesine, biri çok büyük, diğeri küçük, iki yeni aslan getirilmiş.

Aslanların bakıcısı, her gün büyük olana on kilo et, küçüğe on adet muz, veriyormuş. Bu işi hemen hemen her gün hiç aksatmadan yapıyormuş. Hem ziyaretçiler, hem de hayvanlar bu duruma çok şaşırıyorlarmış. Günlerden birgün bu davranışa bir anlam veremeyen küçük aslan sormuş:

- Bakın ben de aslanım o da aslan, o benden sadece dört yaş büyük, neden ona on kilo et veriyorsun da, bana on adet muz? Bakıcı cevap vermiş;

- Keş sesini de muzunu ye, sen hayvanat bahçesinin kadrosunda maymun gözüküyorsun.
arda

MesajKonu: Geri: Fıkralar....   Fıkralar.... - Sayfa 6 Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:09 pm

Bir yıldır hiç konusmadığı karısından ayrılmak isteyen adama hakim sorar:
-Neden karına bir yıldır tek bir söz bile söylemedin?
- Lafını kesmek istemedim, hakim bey !..
arda

MesajKonu: Geri: Fıkralar....   Fıkralar.... - Sayfa 6 Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:09 pm

Ateşli bir köy çocuğu şehrin en büyük marketinde işe başvurur. Dünyanın bu en büyük alışveriş merkezinde herşey ama herşey satılmaktadır.
- Patron sorar: Daha önce hiç satıcılık yaptın mı?
- Evet köyümde bu işi yaptım. Patronun gözü cocuğu tutar:
- İyi, yarın başlıyorsun. Ertesi gün akşam olur ve patron çocuğu karşısına alır;
- Evet, bugün kaç satış yaptın??
- Bir!
- Ne bir mi? Diğerleri 20
-30 satış yaptılar, Nasıl bir? Kaç dolar tuttu peki?
- 320.334 USD doları. Patron şaşırır ve sorar:
- Nasıl becerdin bunu?
- Adama başta küçük boy bir olta, sonra orta boy ve sonra da büyük boy bir olta sattım. Adama nerede balık tutucağını sordum. Kıyıda diyince bir tekneye ihtiyacı olduğunu söyledim. Tekne bölümüne indikve çift motorlu, yelkenli, lüks bir yat sattım. Vosvosuyla bunu çekemeyeceğini söyleyince son model 4x4 bir jeep sattım. Patron kendinden geçer:
- Ne diyorsun, bütün bunları bir küçük olta almaya gelen adama mı sattın?
- Genç çocuk cevap verir: Yoo aslında karısı için bir tane orkid istemişti... Ben de ona şöyle dedim: "Haftasonun mahvolmuş, sen en iyisi balığa git..."
arda

Şirket içi futbol karşılaşması düzenleyen iki departman, pazarlama departmanı ve teknik destek departmanı maça başlamışlar. Maç sonunda teknik destek grubu ağır farkla pazarlama departmanını yenmeyi başarmış. Ertesi gün şirket içi haber bültenini hazırlayan pazarlama departmanı, duyuru panosuna şu haberi koymuş;

"Bu sene düzenlenen şirket içi futbol turnuvasında gururla belirtiriz ki, pazarlama departmanı sadece bir maç kaybederek, ikinci olmuşur. Teknik destek departmanı ise kötü bir sezon geçirmiş ve tek bir müsabaka kazanabilmiştir".
arda

İzmir'den trene binen yaşlı bir teyze, kondüktöre Ege şivesiyle "Menemene gelence beni haber et yavrıım, unutma" demiş.
Gecenin ilerleyen saatlerinde ancak Menemen'i geçtikten sonra kondüktör teyzenin sözünü hatırlamış. Hemen koşup makiniste anlatmış.
Makinist de "Gecenin bu saatinde teyzeyi buralarda indiremeyeceğimize göre geri geri gideceğiz, soran olursa 'tren makas değiştiriyor' deriz" demiş.
Bir yarım saat geri geri giderek Menemen'e gelmişler ve kondüktör gidip teyzeye haber vermiş:
"Hadi teyze Menemen'e geldik"
Teyze:
"Sağol yavrıım" deyip çantasından hapını çıkarıp içmiş.
arda

Kadının evinde cam kırılmıştı, camcıyı aradı ve siparişi verdi, yarım saat sonra zil çaldı.
Kadın megafondan seslendi:
"Kim o?"
"Camcı bea..."
Kadın kapıyı açtı ve camın takılacağı yeri gösterdi beş dakika sonra yine zil çaldı.
"Kim o?"
"Camcı bea..."
Kadın:
"Yanlışlık var, az önce bir camcı gelmişti...
"Düştük bea!"
arda

MesajKonu: Geri: Fıkralar....   Fıkralar.... - Sayfa 6 Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 3:10 pm

Adam işitme cihazı almak için bir mağazaya girmiş, tezgâhtara:
"Ucuz bir şey olsun!" demiş.
"Fiyatlar 2 dolar ile 2000 dolar arasında değişiyor efendim..!" demiş tezgâhtar.
"2 dolarlık model nasıl bir şey?"
"Bu butonu kulağınıza takıp şu teli boynunuzun üzerine bırakıyorsunuz efendim!"
"Peki, nasıl çalışıyor?"
"Çalışmıyor efendim... Kulağınızda bunu görenler daha yüksek sesle konuşmaya başlıyorlar."
PRENSES

PRENSES

MesajKonu: Geri: Fıkralar....   Fıkralar.... - Sayfa 6 Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 10:26 pm

hepsi çok komik teşekkürler...

Fıkralar....
6 sayfadaki 6 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6